מאמר

phonePile
גלעד בר-לב

|

6 קישורים למאפיין המובייל המתחיל (וגם הלא כל כך מתחיל)

יש לכם פרוייקט חדש על פלטפורמת מובייל? רוצים לדעת מהם הסטנדרטים הדרושים לעיצוב לאנדרויד? אולי אתם צריכים כמה טיפים מעניינים כדי לנצל יותר טוב את היכולות שיש בסמארפון? אספתי כאן כמה קישורים שלדעתי הם חובה, גם מבחינת החשיפה לרעיונות חדשים, וגם מבחינת הבנת השוני מעיצוב ל- WEB.

 

history

 

 1. ההיסטוריה המקוצרת של הסמארטפון  [ קישור ]

 

מאמר נחמד על תהליכים חברתיים שעברו עלינו בעשרים שנה האחרונות, וכיצד הם השפיעו על המוכנות שלנו להטמיע את הטכנולוגיה של המובייל. איך הגענו ממצב שרק לכמה חובבי גאדג’טים יש PDA עם מסך בשחור לבן, למקום שבו לכל אחד מאתנו יש סמארטפון משוכלל בכיס?

 

 

2. Luke Wroblewski – Mobile First [ קישור ]

 

מהם ההתפתחוייות בשוק המובייל בשנים האחרונות? למה כדאי קודם כל לתכנן מוצר למובייל ורק אח”כ לווב? לוק וורבלוסקי מראה לנו בהרצאה שלו איך התעבורה של הגולשים במובייל גדלה, ומהם היתרונות של פיתוח קונספט למובייל. איך משפרים את חוויית המשתמש למרות המגבלות? באילו תרחישים המשתמש יצפה באתר שלנו דווקא מהנייד?

 

Android

 

3. למה אנדרואיד? [ קישור ]

 

אנשי UX/UI לפעמים נמנעים מלעצב (או לאפיין) לאנדרואיד מכיוון שהם עדיין לא מכירים את הפלטפורמה הזאת, ויש להם דעות קדומות לגבי מערכת ההפעלה. עם הזמן נוצר צורך גובר בשוק לעצב דווקא לאנדרואיד, מכיוון שאחוז המשתמשים עולה מידי שנה. מצגת יפה של פייד רודניצקי תעזור לנו לעשות את השינוי.

 

 

4. כל מה שרצית לדעת על אנדרואיד ולא העזת לשאול [ קישור ]

 

האתר הרשמי של צוות העיצוב וחוויית המשתמש של אנדרואיד. מהווה פורטל תוכן המכיל את כל מה שצריך לדעת על המערכת מבחינת גרפיקה וארכיטקרטורת מידע. יש כאן תבניות עיצוב מקובלות והנחיות כיצד להתמודד עם גדלים שונים של מסכים, בעלי רזולוציות שונות. למי שאין כוח לקרוא, יש סרטונים של הרצאות בסוף המדריך.

 

frame

 

5. לחשוב בתוך המסגרת [ קישור ]

 

כל מאפיין מגיע לרגע שבו הוא צריך להציג את העבודה שלו ללקוח, בתיק העבודות, או בפרזנטציה לאנשי החברה. למי שמתבונן בקונספט בפעם הראשונה, קשה להתחבר למוצר אם מציגים אותו בצורת רצף של מסכים, ללא ההקשר של המכשיר שיש למשתמש ביד. הנה כלי חינמי שיכניס את העיצוב שלכם לתוך מסגרת שמדמה שלל מכשירי מובייל וטאבלטים (Device Mockup).

 

 

 6. טמפלייטים לסקיצות למובייל [ קישור

 

שני סטים מאוד מקיפים ומקצועיים של שבלונות לסקצ’ים. יש כאן את כל מערכות ההפעלה והמכשירים הנפוצים. כמו כן, יש כאן מספר קומבינציות לתצוגה: גודל מסך מלא, 10 מכשירים קטנים בדף, תצוגת Landscape, ועוד. כל מה שנשאר לעשות זה להדפיס את הדף הרצוי ולחדד את העפרון. 

 

 

 

איפיון למובייל היא משימה מאתגרת בפני עצמה. בהתחלה זה עלול להראות כמו משהו קל, מכיוון שיש פה פחות מסכים לעומת אתר אינטרנט, ופחות שטח מסך שצריך לטפל בו, אבל למעשה כאן בדיוק טמון הקושי. יש צורך לתעדף רכיבים, ולהתאים את המוצר לתנאי הסביבה השונים שבהם המשתמש נמצא. מקווה שהקישורים הנ”ל יעזרו לכם להצליח באיפיון המוצר שלכם…

מה אתם חושבים? יש לכם לינקים להוסיף? אתם מוזמנים להביע את דעתכם בתגובות!

אולי יעניין אותך גם: